ARCHITEKTURA BYDLENÍ DESIGN

Reality na dlani

U. Brod připravuje regeneraci starší části sídliště Pod Vinohrady

03.01.2017

Uherský Brod (Uherskohradišťsko) 3. ledna - Uherský Brod letos zahájí regeneraci starší části sídliště Pod Vinohrady. Náklady na první etapu činí přes deset milionů korun, až čtyři miliony by město mohlo získat jako dotaci z ministerstva pro místní rozvoj. ČTK to řekl starosta Patrik Kunčar (KDU-ČSL). Radnice v minulých letech opravila panelovou část sídliště, nyní přichází řada na část se zděnými domy.

"Počítáme s rekonstrukcí a vybudováním nových parkovacích míst, opravami chodníků a schodišť, vybudováním odpočinkové plochy, stanoviště pro odpady, dílčí rekonstrukcí a doplněním veřejného osvětlení, úpravou jednoho dětského hřiště a regenerací veřejné zeleně," uvedl Kunčar. Město na sídlišti letos navíc investuje ještě pět milionů korun do rekonstrukce komunikace v ulici Okružní, která začala už loni.

Regenerace starší části sídliště zahrnuje 34 bytových domů s 452 byty. Práce jsou rozděleny do dvou etap a navazují na pět etap regenerace panelové části sídliště, kterou město dokončilo v roce 2014. Na sídlišti byly opraveny komunikace a chodníky, vznikla nová parkovací i odpočinková místa, opravena byla dětská hřiště i stanoviště pro kontejnery na odpad.

(čtk)