ARCHITEKTURA BYDLENÍ DESIGN

Reality na dlani

V Ostrově začne rekonstrukce městského hotelu

03.01.2017

Ostrov (Karlovarsko) 3. ledna - V Ostrově začne rekonstrukce bývalého hotelu Myslivna. Jako první bude budoucí hotel U Zámku připojen na kanalizaci a další inženýrské sítě. Následovat budou další etapy rekonstrukce včetně vybudování pivovaru se sklepní pivnicí. První pivo by se mělo začít vařit v červenci, v říjnu by pak hotel mohl být uveden do provozu. Novinářům to dnes řekl starosta Ostrova Pavel Čekan (ČSSD).

Nevyužívaný hotel koupilo město před rokem za deset milionů korun právě se záměrem ho zrekonstruovat a začít zde znovu nabízet ubytování. V letošním prvním čtvrtletí chce Ostrov do rekonstrukce hotelu vložit zhruba pět milionů korun.

"Je to takové zahájení rekonstrukce hotelu U Zámku. Mělo by to pokračovat i realizací přestavby dispozice vnitřní části hotelu, kompletně střechy a vybudováním měšťanského pivovaru. A věřím, že pokud se všechno povede, tak že na podzim letošního roku bychom v rámci sympozia k výstavě Toskánští Habsburkové a ostrovské panství mohli pro hosty toho sympozia hotel nabídnout. A zároveň mít i slavnostní otevření hotelu," řekl Čekan.

Zakázku za 1,7 milionu na připojení hotelu na inženýrské sítě vyhrála chebská firma Stamoza. Objekt bude napojen na rozvody tepla, místo vlastního septiku bude nyní připojen na kanalizaci. "Sítě budou navíc přivedeny i do míst, kde bude stát měšťanský pivovar," doplnil Čekan. Práce by měly být dokončeny do března.

Ubytovací kapacity pro hosty podle starosty ve městě chybějí. Hotel U Zámku chce město provozovat prostřednictvím městské organizace, kterou pro tento účel plánuje založit na zasedání zastupitelstva na konci ledna. Hotel leží v těsné blízkosti ostrovského zámku, je součástí městské památkové zóny.

(čtk)