ARCHITEKTURA BYDLENÍ DESIGN

Reality na dlani

Šternberský palác bude mít nové atrium

03.01.2017

Praha 3. ledna - Sněmovna bude mít nové atrium, vznikne zastřešením části dvora ve Šternberském paláci, který přiléhá k Malostranskému náměstí. Náklady stavebních prací budou činit podle smlouvy zhruba 18,1 milionu korun s daní z přidané hodnoty.

Atrium rozšíří vstupní vestibul. Vznikne podobný prostor, jako je novinářské atrium v hlavní budově dolní komory ve Sněmovní ulici. "Prostor by měl být určen pro akce, kterých se účastní hosté z řad veřejnosti," řekl dnes ČTK ředitel sněmovního tiskového odboru Roman Žamboch.

Přibližně ve dvou třetinách dvora vybuduje stavební firma ocelovou konstrukci se skleněnou střechou v úrovni prvního patra. Původní odhad nákladů činil podle podkladů pro výběrové řízení asi 20,4 milionu korun s daní z přidané hodnoty. Práce by měly být hotovy podle Žambocha zhruba do léta.

Ve sněmovních budovách u Malostranského náměstí sídlí zejména poslanecké kluby. Tamní místnost zvanou konírna využívají pro svá zasedání výbory pro zdravotnictví a pro sociální politiku, konají se v ní také různé semináře. Od loňského jara je ve Šternberském paláci také sněmovní kaple.

Dolní komora má ve schváleném rozpočtu na letošní rok na investice celkem 32,4 milionu. Loni to bylo 20 milionů korun.

(čtk)