ARCHITEKTURA BYDLENÍ DESIGN

Reality na dlani

Buštěhrad spojí s Lidicemi cyklostezka

28.12.2016

Buštěhrad (Kladensko) 28. prosince - Buštěhrad spojí s Lidicemi cyklostezka, sloužit bude i chodcům. Město už má připravenou dokumentaci, ale ještě zbývá vykoupit některé pozemky od soukromých vlastníků, což zdržuje získání stavebního povolení a podání žádosti o dotaci. ČTK to řekla starostka Buštěhradu Daniela Javorčeková (sdružení Společně).

Pokud by se v nejbližších měsících podařilo pozemky získat, mohla by cyklostezka za zhruba pět milionů korun začít vznikat příští rok. "Stačí, aby na jednom pozemku měl někdo exekuci a už je to docela velký problém," uvedla starostka.

Cyklostezka Buštěhrad - Lidice začne u buštěhradského hřbitova a povede k přechodu pro chodce za autobusovou zastávkou Lidice. Součástí návrhu jsou i nové autobusové zastávky naproti hřbitovu, ozelenění cyklostezky, nové přechody pro chodce a úprava okolí kapliček včetně vytvoření míst pro posezení.

Cyklisté a chodci tak budou mezi oběma obcemi cestovat bezpečněji, nyní není v úseku ani chodník. Lidé cestu často využívají, třeba i když jdou na autobusovou zastávku u Lidic u jednoho z hlavních tahů mezi Kladnem a Prahou.

(čtk)