ARCHITEKTURA BYDLENÍ DESIGN

Reality na dlani

Benešov postaví běžecký ovál, skatepark či workoutové hřiště

29.12.2016

Benešov 29. prosince - Atletický areál s běžeckým oválem a sportovišti pro technické disciplíny, fotbalové hřiště, skatepark nebo workoutové hřiště má vzniknout v lokalitě Sladovka v Benešově. Radnice počítá i s výstavbou sporthotelu s kapacitou 40 lůžek a běžecké nebo in-line dráhy kolem celého areálu. Projekt, který si vyžádá desítky milionů korun, začne vznikat už v příštím roce, řekl ČTK starosta Petr Hostek (ČSSD).

Bývalé vedení města chtělo v jihovýchodní části města v okolí koupaliště vytvořit lesopark s in-linovou dráhou či lezeckou stěnou. Hostek vidí budoucnost Sladovky trochu jinak. "Nechceme jít cestou nějakého lesoparku, ale chceme z toho udělat skutečně volnočasové a sportovní území," uvedl.

Vedení radnice poukazuje na to, že v Benešově chybí místo pro trénování atletů a mladí sportovci musejí dojíždět do Vlašimi. Zájem o atletiku ve městě přitom podle starosty roste.

Kromě toho radnice plánuje také přeměnu plovárny Koupadla na městské přírodní koupaliště. Podle Hosta by Benešov mohl postupovat podobně jako radnice v Litovli, která se také rozhodla pro přírodní podobu plovárny. Vodu v koupališti nečistí chemie, ale filtruje se přes kořeny rostlin, písek a štěrk. Provozně je to levnější. Ekologickou podobu navíc vítají i citliví jedinci, odpadá totiž použití chlóru, ten některým lidem způsobuje například pálení očí, podráždění kůže nebo dýchacích cest.

(čtk)