ARCHITEKTURA BYDLENÍ DESIGN

Reality na dlani

Kamenné Žehrovice připravují opravu okolí Karlovarské třídy

30.12.2016

Kamenné Žehrovice (Kladensko) 30. prosince - Kamenné Žehrovice na Kladensku připravují opravu okolí Karlovarské třídy, což je hlavní silnice procházející obcí. Náklady přesáhnou 12 milionů korun. Radnice opravu plánuje tak, aby práce pokud možno byly ve stejném termínu jako plánovaná oprava silnice. ČTK to řekla starostka Kamenných Žehrovic Soňa Černá.

Středočeský kraj ještě za minulého vedení naplánoval na rok 2017 opravu karlovarské silnice mezi Nový Strašecím na Rakovnicku po Velkou Dobrou na Kladensku. Týká se to i úseku procházejícího Žehrovicemi. Proto si obec investici do okolí silnice naplánovala předběžně na příští rok, teď ale bude řešit, zda ji neposune na později.

Helena Frintová z tiskového oddělení středočeského hejtmanství na dotaz ČTK uvedla, že kraj nyní řeší výkupy pozemků a nájemní smlouvy. "Vzhledem k tomu, že jde o více než patnáctikilometrový úsek, je zde velké množství vlastníků, s kterými se jedná. To je nutné pro získání stavebního povolení," uvedla Frintová. Předpoklad zahájení prací na opravě silnice se podle ní posouvá až na začátek roku 2018.

Karlovarskou třídu by po investici města, na kterou chce žádat dotaci ministerstva financí, měly lemovat nové chodníky, přibýt má i nové parkoviště. Okolí by se mělo celkově proměnit, aby zde vzniklo upravené veřejné prostranství.

Kamenné Žehrovice mají necelé dva tisíce obyvatel, ročně hospodaří s více než 20 miliony korun.

(čtk)