ARCHITEKTURA BYDLENÍ DESIGN

Reality na dlani

Kroměříž bude pokračovat v opravě budovy Starého pivovaru

23.12.2016

Kroměříž 23. prosince - Kroměřížská radnice bude v příštím roce pokračovat v opravě budovy Starého pivovaru, která slouží k pořádání kulturních akcí. V rozpočtu je na rekonstrukci vyčleněno devět milionů korun, řekl dnes novinářům starosta Jaroslav Němec (ANO). Radnice už v roce 2014 opravila za osm milionů Kč suterén budovy, kde vznikla Expozice Karla Kryla. Nyní oprava čeká nadzemní podlaží.

"Horní prostory už jsou za svým zenitem. Musíme řešit přístup pro vozíčkáře, možná i celý nový přístup do budovy, aby divadlo bylo odděleno od muzea, teď mají společný vchod. Nevyhovující je zázemí pro diváky i účinkující, WC, šatny a tak dále," poznamenal Němec. Investice by podle něj měla vylepšit stav budovy. "Doufáme, že poté přiláká mnohem více diváků než teď," doplnil starosta Kroměříže.

Radnice nyní pracuje na projektové dokumentaci, práce by měly být zahájeny na podzim příštího roku. Památkově chráněná budova Klubu Starý pivovar byla postavena koncem 16. století majiteli kroměřížských šenkovních domů, kteří v těsném sousedství radnice vybudovali pivovar. Pivo se tu ale už dávno nevaří.

Divadelní sál s dřevěným balkonem se přímo nabízí k pořádání divadelních představení, koncertů pro menší soubory a orchestry i literárních pásem. Několikrát do roka se zde konají výstavy a soutěže amatérských filmařů a fonoamatérů. V klubu se také scházejí kroužky zájmové činnosti.

(čtk)