ARCHITEKTURA BYDLENÍ DESIGN

Reality na dlani

Na Kamenném vrchu má vzniknout 35 domů s byty

20.12.2016

Brno 20. prosince - V Brně v lokalitě na Kamenném vrchu má do deseti let vzniknout až 35 domů s 550 byty. Investice se odhadem pohybuje kolem miliardy korun, řekl dnes novinářům primátorův náměstek Petr Hladík (KDU-ČSL). Podle něj zatím není jasné, kolik by investovalo město a kolik například některý ze soukromých subjektů. V místě může být asi také více než stovka rodinných domů, doplnil Hladík.

Kamenný vrch je jednou ze základních rozvojových oblastí pro bydlení v Brně. Rada ji na dnešním zasedání zahrnula do strategických projektů. "Cílem je rozšířit bytový fond města a zlepšit dostupnost bydlení. Na Kamenném vrchu by mohlo vzniknout až 35 bytových domů. Některé by fungovaly jako víceúčelové. Byla by tam i mateřská školka a prostory pro komerční plochy," uvedl Hladík.

Lokalita se nachází na jihovýchodě městské části Brno-Nový Lískovec nad ulicí Petra Křivky a částečně v katastrálním území městských částí Bosonohy a Kohoutovice. Podle Hladíka je oblast dobře dostupná a má spojení s centrem městskou hromadnou dopravou. Plán výstavby bude řešit i automobilovou dopravu a městskou hromadnou dopravu. Trolejbus obslouží nynější smyčku Nový Lískovec nebo nově vznikající uzel Kampus v Bohunicích.

Přípravy se zahájí v lednu příštího roku. Samotná výstavba by měla začít v roce 2019. Předpokládané dokončení je v roce 2026. "Lokalita je určena pro zástavbu, ale dlouho se ji nedařilo zastavět. My jsme teď přišli s krokem vytvořit strategický projekt včetně napojení na MHD. Chceme vše dotáhnout do fáze připravenosti, a potom řešit, co z toho postaví Brno," dodal Hladík.

Brno má v současnosti v majetku téměř 30.000 bytů.

(čtk)