ARCHITEKTURA BYDLENÍ DESIGN

Reality na dlani

Kolem uzavřeného zlínského Velkého kina začal růst plot

20.12.2016

Zlín 20. prosince - Kolem zlínského Velkého kina, které je od letošního jara kvůli špatné statice uzavřené, začal dnes z bezpečnostních důvodů růst plot. Hotový bude do čtvrtka, řekl dnes ČTK mluvčí radnice Zdeněk Dvořák. Město chce objekt výhledově opravit zevnitř, aby nebyl změněn venkovní vzhled budovy, která je s 1010 sedadly největším kinosálem s celoročním provozem v České republice.

Nosná konstrukce budovy je v havarijním stavu, v nejbližší době však obnova kina není v plánu. "Náklady na záchranu historicky cenného objektu dosud nejsou vyčísleny. Odhaduje se, že půjde o částku v desítkách milionů korun," uvedl mluvčí.

Město chce připravit varianty možného využití budovy a její rekonstrukce. "V tuto chvíli převládá názor, že by kino mohlo plnit více funkcí než doposud. Konkrétní náplň vzejde z budoucích debat," uvedl primátorův náměstek Patrik Kamas (ANO). Spolu s oplocením vznikne u kina také dopravní značení, které bude na plot upozorňovat.

Velké kino bylo postaveno v roce 1932 firmou Baťa podle návrhu, jehož autorství je přisuzováno architektu Františku L. Gahurovi. Původní kapacita hlediště dosahovala až 2270 míst, postupně byla snížena na nynějších 1010 sedadel.

(čtk)