ARCHITEKTURA BYDLENÍ DESIGN

Reality na dlani

Proseč zbourá tělocvičnu a místo ní postaví sportovní halu

19.12.2016

Proseč (Chrudimsko) 19. prosince - Město Proseč na Chrudimsku připravuje stavbu sportovní haly. Vznikne na místě tělocvičny základní školy, kterou zbourá. Halu za 15 až 20 milionů korun postaví ze svého rozpočtu a úvěru. ČTK to řekl starosta Jan Macháček.

"Žádné dotační tituly pro obce a města nejsou, nezbývá nám nic jiného, než stavět z vlastních prostředků a vzít si úvěr," řekl Macháček.

Radnice nedávno dokončila opravy atletického oválu u základní školy. Tělocvična, kde se odehrává veškeré sportovní dění, pochází ze 60. let. "Je morálně i technicky zastaralá. Místo ní postavíme novou sportovní halu. Bude pro volejbal, nohejbal, bude tam mít zázemí základní škola a bude sloužit i pro další sporty poptávané organizacemi ve městě," řekl Macháček.

Město zpracovává projektovou dokumentaci, která bude základem pro stavební povolení. Hotová bude začátkem příštího roku. V minulosti již vznikla studie, projekt stavby sportovní haly schválilo zastupitelstvo, řekl Macháček.

Stavbu nových nebo modernizaci sportovišť chystají i jiná města v kraji. Ambiciózní projekty mají Pardubice, za půl miliardy korun chtějí opravit fotbalový letní stadion a vystavět u něj další hřiště. První etapa výstavby atletické haly na městském stadionu na Dukle bude stát téměř 300 milionů korun.

Rovněž v Lázních Bohdaneč chystají stavbu sportovní haly, protože město nemá kvalitní sportovní zázemí pro děti ze základní školy. Holice usilují o dotaci na opravu sportovní haly, která potřebuje zmodernizovat. Zastřešené sportoviště s tribunou zvažují postavit i v Hlinsku na Chrudimsku. Přelouč na Pardubicku již opravy stihla, zmodernizovala atletický ovál a opravila tribunu a budovu se sociálním zázemím.

(čtk)