ARCHITEKTURA BYDLENÍ DESIGN

Reality na dlani

Azylový dům v Chebu se stěhuje do nových prostor

19.12.2016

Cheb 19. prosince - Cheb dokončil úpravy bývalé ubytovny ve Vrázově ulici. Postupně se do ní přestěhuje azylový dům a denní centrum Betlém, které dosud sídlilo v areálu někdejších kasáren na Zlatém vrchu. Úpravy domu stály město okolo tří milionů korun, řekl dnes novinářům místostarosta Pavel Hojda (KSČM).

Bývalá ubytovna měla začít sloužit nového účelu už v říjnu. Jenže nutné stavební úpravy způsobily zpoždění stěhování. "Naposledy jsme museli vyřešit ještě problém s povolením od kominíka. Nakonec se ale vše vyřešilo a budovu jsme předali farní charitě k užívání," uvedl Hojda.

Azylový dům nabídne 17 lůžek pro lidi bez domova a v denním centru místo pro dalších 25 lidí. Obě části zařízení zaberou první dvě podlaží. Třetí a čtvrté patro chce město upravit v příštím roce pro sociální bydlení.

Bývalou ubytovnu ve Vrázově ulici koupilo město za 2,7 milionu korun. Chtělo zabránit tomu, aby zde vznikla další ubytovna pro sociálně nepřizpůsobivé. Přestěhováním azylového domu Betlém se zároveň uvolní poslední využívaná budova v bývalých kasárnách na Zlatém vrchu. Tam už postupně město demoluje původní objekty. Objekt azylového domu půjde na řadu jako poslední.

(čtk)