ARCHITEKTURA BYDLENÍ DESIGN

Reality na dlani

Praha 4 by mohla zrekonstruovat koupaliště Lhotka příští rok

16.12.2016

Praha 16. prosince - Radnice Prahy 4 by mohla zrekonstruovat koupaliště na Lhotce v příštím roce. Na jednání zastupitelů to dnes řekl místostarosta Zdeněk Kovařík (ODS). Městská část dokončila výběrové řízení na dodavatele stavby. Která firma soutěž vyhrála, místostarosta neřekl. Opravu koupaliště chystá radnice již několik let a příští rok na ni chce dát asi pět desítek milionů.

"Máme vítěze výběrového řízení, takže pokud se něco nestane, částka může být opravdu příští rok plně vyčerpána," řekl Kovařík. V rozpočtu na příští rok radnice počítá s částkou asi 52 milionů korun. V plánu radnice je kromě opravy také vybudování nutného zázemí, šaten a občerstvení.

Koupaliště mělo být zprovozněno v provizorním režimu již v roce 2015. Podle starosty Petra Štěpánka (SZ/Trojkoalice) to ale nedoporučili hygienici kvůli špatné kvalitě vody. Radnice hovořila rovněž o zprovoznění letos, ani to se ale nepodařilo.

Praha 4 koupaliště koupila asi před dvěma lety za zhruba 50 milionů korun od soukromníka, který ho vlastnil od roku 2005 a chtěl u něj stavět. Místní obyvatelé ale proti uzavření areálu a stavbě obytných domů protestovali. Koupaliště je mimo provoz od roku 2012.

(čtk)