ARCHITEKTURA BYDLENÍ DESIGN

Reality na dlani

Boskovice plánují výstavbu domů pro mladé rodiny

18.12.2016

Boskovice (Blanensko) 18. prosince - Boskovice na Blanensku plánují výstavbu cenově přijatelného bydlení pro mladé rodiny v oblasti za nemocnicí. K zástavbě chce město využít také lokalitu U Koupadel. V tomto týdnu to uvedla starostka města Hana Nedomová (ČSSD).

Pozemek za nemocnicí s rozlohou asi 30.000 metrů čtverečních získaly Boskovice zpět od developera, který tam v minulosti začal stavět bytové domy. Od záměru však kvůli nezájmu o ně upustil. "Rada města už projednala urbanistickou studii obytného souboru Za nemocnicí. Zatím jde jen o návrh, posoudit ho ještě musí odborníci," uvedla starostka. Odborníci také doporučí, jak pozemky rozdělit a jak vhodně zasíťovat.

Město chce v lokalitě nabídnout bydlení mladým rodinám, cena objektu včetně pozemku by neměla překročit čtyři miliony korun. Ještě však není rozhodnuto, zda půjde o řadové domy, či bytové. Není jasné ani to, zda město domy postaví samo, nebo pozemky jen zasíťuje a výstavbu přenechá developerovi. "Těch variant je opravdu hodně, stále je zde prostor k jednání," řekla starostka.

K bydlení by v budoucnu měla sloužit i lokalita U Koupadel v městské památkové zóně. I v tomto případě už radní města projednali urbanistickou studii, kterou také ještě posoudí experti.

(čtk)