ARCHITEKTURA BYDLENÍ DESIGN

Reality na dlani

Karlovy Vary chtějí detailně zmapovat stav svého majetku

16.12.2016

Karlovy Vary 16. prosince - Karlovy Vary si chtějí nechat zpracovat pasportizaci svého majetku. Má jednak zmapovat stav majetku, ale také optimalizovat investice a opravy. Karlovy Vary vlastní domy, pozemky ve městě, ale i pole nebo lesy. Ucelený přehled o stavu majetku ale zatím chybí, řekl ČTK náměstek primátora Michal Riško (ČSSD). Město podle něj bude chtít získat na úhradu dotaci.

"Když jsem před dvěma lety nastupoval do funkce, tak jsem zjistil, že město Karlovy Vary nemá vůbec pasportizaci svého majetku. V hrubých rysech víme, kolik má třeba bytů nebo domů, ale podrobná pasportizaci chybí," uvedl. Všechno je podle něj nutné zadokumentovat, například v případě bytu to, jak je vybavený a podobně.

Pasportizace, vytvoření jakéhosi rodného listu nemovitostí, by podle Riška usnadnila například plánování oprav, město bude vědět, kdy byl konkrétní objekt napsledy rekonstruován, a kdy by tedy měla přijít na řadu další oprava. Zatím se opravuje nebo investuje spíše nahodile, často až v případě havárií, uvedl náměstek.

Jenže zmapování stavu nemovitého majetku města by přišlo podle Riška na desítky milionů korun. Proto chce radnice hledat dotační titul, který by pasportizaci pomohl zaplatit. Pak by samotné zpracování pasportů mohlo trvat zhruba dva roky, dodal.

(čtk)