ARCHITEKTURA BYDLENÍ DESIGN

Reality na dlani

Znojmo o čtvrtinu sníží cenu lokality pod Městským lesíkem

14.12.2016

Znojmo 14. prosince - Znojmo se rozhodlo snížit o čtvrtinu cenu, za kterou chce prodat developerům pro stavbu domů pozemky v lokalitě pod Městským lesíkem. Již třikrát totiž hledalo zájemce, z toho dvakrát letos, ale žádný investor zájem neprojevil. Znojmo trvá na dodržení dřívější architektonické studie, která sem umisťuje bytové a rodinné domy, uvedla v tiskové zpráva mluvčí města Zuzana Pastrňáková. Opozice studii kritizuje, lidé prý nemají o byty zájem.

Jedná se o čtyřhektarový pozemek vymezený ulicemi Únanovská, Přímětická a Trentská. V sousedství je Městský lesík, za Únanovskou je trasa plánovaného obchvatu pro tranzitní dopravu od Jihlavy směrem do Rakouska. Město chce, aby zde vznikla malá rezidentní čtvrť. Rodinných domů má být 27 a bytové domy mají mít nejvýše čtyři patra a 110 bytů. Původní cena za metr čtvereční byla 955 korun, snížená bude 707 korun.

Opozice tento týden pro snížení ceny nehlasovala a namítá, že jde o zastaralou architektonickou studii, která nereflektuje situaci na trhu.

"Zájem o byty je malý, zato mladé rodiny odcházejí do vesnic v okolí, protože chtějí vlastní dům. Raději bychom proto, aby zde vznikla pouze zástavba řadových domů se zahrádkami. Zda je cena adekvátní či nikoli, nevíme, protože k tomu nemáme podklady," řekl ČTK Jiří Kacetl (Pro Znojmo). Studie vznikla ještě před rokem 2010.

"Pro potenciální investory byla minimální kupní cena s ohledem na nutnost převzetí studie a dalších podmínek příliš vysoká a neodpovídala situaci na realitním trhu. Proto jsme nechali vypracovat nový znalecký posudek, jehož výsledkem je aktuální hodnota těchto pozemků," uvedl starosta Vlastimil Gabrhel (ČSSD). Věří, že tentokrát už se podaří investory úspěšně oslovit.

Nezájem provázel loni i dva pokusy prodat developerům lokalitu Malá Louka. Ta byla k mání nejméně za 102,5 milionu, jedná se o pět hektarů. Jaký bude její další osud, město teprve řeší.

(čtk)