ARCHITEKTURA BYDLENÍ DESIGN

Reality na dlani

Zlín letos opravil 13 km chodníků, hlavně u baťovských domků

14.12.2016

Zlín 14. prosince - Zlínská radnice letos opravila nebo postavila 13 kilometrů chodníků, dala na to 40 milionů korun. V nejhorším stavu jsou chodníky ve čtvrtích s baťovskými domky, situace se zlepšuje v místních částech města, řekl dnes novinářům radní Josef Novák (STAN).

V lokalitě Letná tvořené baťovskými domy vznikl loni a letos nový chodník při celkové rekonstrukci Mostní ulice, dlouhý je 1,2 kilometru. "Více než 1100 metrů bylo opraveno v ulicích Pasecká, Jílová a Polní. Rekonstruovat se letos podařilo téměř deset a půl kilometru chodníků. Nejdelší úsek nově postaveného chodníku se nachází na sídlišti v Malenovicích. Měří 880 metrů a vznikl v rámci čtvrté etapy regenerace tamního sídliště. Nových 550 metrů nového chodníku bylo postaveno během regenerace sídliště na Podhoří," uvedl mluvčí radnice Zdeněk Dvořák.

Město se na opravy chodníků zaměřuje několik let. "V současné době je na území Zlína už 40 procent chodníků ve výborném technickém stavu, který by se dal hodnotit pomocí školní klasifikace známkou jedna. Na pětce, tedy havarijní úrovni vyžadující co nejrychlejší zásah, je kolem jednoho procenta městských komunikací pro pěší," uvedl mluvčí. Město se stará asi o 300 kilometrů chodníků.

Radnice letos také dala postavit nebo zrekonstruovat 490 parkovacích míst pro automobily, která dlouhodobě v krajském městě chybějí. Nových je 375. "Nejvíce na sídlišti v Malenovicích - 117, a také v lokalitě Podhoří. Na místním sídlišti bylo vybudováno 60 míst, na ulici Svatopluka Čecha 57. Desítky dalších parkovacích míst vznikly na sídlišti Jižní Svahy," uvedl vedoucí odboru koncepce a realizace dopravních staveb magistrátu Karel Říha. Vybudování parkovacích míst stálo do 40 milionů korun.

(čtk)