ARCHITEKTURA BYDLENÍ DESIGN

Reality na dlani

Kladno získá budovu bývalého kina, chce v ní kulturní prostor

14.12.2016

Kladno 14. prosince - Kladno získá budovu bývalého kina Oko na pěší zóně za 36,5 milionu korun, chce v ní kulturní prostor. Město budovu získá nákupem společnosti G. Fox-OKO, která je majitelem budovy. Uhrazení celkové kupní sumy 36,5 milionu bude rozděleny na třetiny, poslední má město doplatit v roce 2018. Rozhodli o tom na dnešním jednání kladenští zastupitelé.

Podle opozičního zastupitele Dana Jiránka (ODS) je posudek, podle kterého byla určena cena, vylhaný, hodnota je zhruba poloviční a v posudku chybí stav budovy, která není několik let využívána.

Kladenský primátor Milan Volf (Volba pro Kladno) dnes řekl, že by budova s programem oživila hlavní kladenskou pěší zónu a podpořila místní podnikatele. "Chtěli bychom, aby tam byl kulturní sál, aby tam byla zastupitelstva, aby tam bylo divadlo," uvedl. Podle primátora by soubor kladenského divadla obsáhl vedle nově opravené budovy s několika sály i tento prostor.

Společnost G. Fox-OKO se zabývá mimo jiné pronájmem nemovitostí. V posledních letech skončilo její hospodaření ve ztrátě. Před komunálními volbami v objektu fungovala ubytovna. Primátor Volf dnes také jako argument pro koupi uvedl, že kdyby město budovu neodkoupilo, mohla by v ní znovu být ubytovna.

Město zatím nezveřejnilo odhad nákladů potřebných na opravu a úpravy budovy pro kulturní účely. "Podle mého názoru to bude v řádech desítek milionů korun," uvedl Jiránek a navrhl peníze investovat například do bývalého kina Sokol.

Radniční koalici v Kladně tvoří Volba pro Kladno, KSČM a ANO, koalice má 19 ze 33 mandátů v zastupitelstvu. V opozici jsou ODS a ČSSD.

(čtk)