ARCHITEKTURA BYDLENÍ DESIGN

Reality na dlani

Žďár nad Sázavou opraví interiér kina Vysočina

14.12.2016

Žďár nad Sázavou 14. prosince - Radnice ve Žďáru nad Sázavou připravuje na příští rok rekonstrukci vnitřních prostor kina Vysočina. Její součástí bude výměna sedaček a vytvoření bezbariérových vstupů pro návštěvníky. Na akci s předpokládanými náklady 14,4 milionu korun město vybírá dodavatele. Stavební práce by měly probíhat od února do konce května, řekl dnes novinářům starosta Zdeněk Navrátil (Žďár-živé město).

Budova kina je stará přibližně půl století. "To zásadní, co nás pálí, je elektroinstalace a bezbariérovost, to jsou věci, které musíme udělat," uvedl starosta. Další úpravy přispějí k většímu komfortu pro diváky. Po výměně sedaček si budou moci vybrat třeba i boxy se stolečky. Zlepší se sociální zázemí a díky úpravě obložení stěn také akustika v sále.

Předpokládaná hodnota zakázky obsahuje třicetiprocentní rezervu na případné vícepráce. Starosta ale doufá, že v soutěži na dodavatele cena klesne pod deset milionů korun. Na výměnu sedaček dostalo město 350.000 Kč ze Státního fondu kinematografie.

Na investice je v návrhu rozpočtu Žďáru nad Sázavou pro rok 2017 vyčleněno 20 procent ze 450 milionů korun celkových výdajů. Kromě rekonstrukce kina patří mezi větší investiční akce také zlepšení zázemí pro fotbalisty a tenisty a zahájení revitalizace venkovních prostor sídliště Vodojem. Pokračovat by také měla stavba sítí pro nové obytné domy v lokalitě Klafar. Další čtyři akce celkem za 600.000 Kč, týkající se zlepšení veřejných prostranství, navrhli do rozpočtu sami obyvatelé. Rozpočet budou žďárští zastupitelé schvalovat ve čtvrtek.

(čtk)