ARCHITEKTURA BYDLENÍ DESIGN

Reality na dlani

Nový Jičín dokončil další etapu rekonstrukce Hotelu Praha

14.12.2016

Nový Jičín 14. prosince - Město Nový Jičín dokončilo další etapu obnovy památkově chráněného Hotelu Praha. Týkala se rekonstrukce fasády a salónků a výměny dveří v restauraci a hotelovém vstupu. Náklady přesáhly čtyři miliony korun, více než 1,2 milionu korun z toho zaplatily dotace. ČTK to dnes sdělila mluvčí novojičínské radnice Marie Machková. Do konce roku podle ní také skončí první etapa rekonstrukce sociálních zařízení hotelových pokojů za téměř tři miliony korun.

Tři salónky v prvním poschodí hotelu za sebou mají radikální proměnu. Přišly o obložení, v předsálí byla vybourána příčka, zrušila se šatna a prostor se otevřel a prosvětlil. "Měnila se také elektroinstalace a u všech místností vstupní dveře," uvedla Blanka Zagorská z novojičínského odboru majetku, rozvoje a investic.

Hotel Praha získalo město do vlastnictví v roce 2013 a v témže roce ho začalo rekonstruovat. V budově už byla mimo jiné vyměněna okna, sanovány podlahy a schodiště, krovy, střešní římsa a vstupy do hotelu a restaurace.

Město usiluje o to, aby se hotel co nejvíce přiblížil své původní podobě z přelomu 19. a 20 století, pro niž je nazýván secesní perlou Nového Jičína. Do oprav už město dalo 15 milionů korun, asi čtvrtinu z toho uhradily dotace.

(čtk)