ARCHITEKTURA BYDLENÍ DESIGN

Reality na dlani

Rekonstrukce Antonínských mostů bude stát téměř 10 milionů

14.12.2016

Sokolov 14. prosince - Město Sokolov vybralo dodavatele na rekonstrukci části takzvaných Antonínských mostů přes řeku Ohři, silnici a železniční trať směrem na Citice. S žádostí o opravu se na město obrátila Správa železniční dopravní cesty (SŽDC) kvůli tomu, že voda prosakující mosty způsobovala problémy na železnici. Správa kvůli tomu hrozila městu pokutou, řekl dnes novinářům starosta Sokolova Jan Picka (ČSSD).

"Máme vítěznou firmu, která mosty opraví za 9,7 milionu bez DPH. Ta oprava bude trvat od konce dubna do konce července 2017. Je potřeba vycházet i z toho, že termíny se musí přizpůsobit výlukám, které se komunikují právě se SŽDC a Českými drahami. Takže půjde o náročnou opravu," řekl Picka. Mosty opraví firma COLAS CZ.

S výlukami budou muset počítat cestující na trati mezi Sokolovem a Citicemi, odkud vlaky pokračují do Chebu.

SŽDC vadí zejména to, že se na mostě v zimě tvoří rampouchy, které padají na trakční vedení a způsobují zkraty. Ohrozit by mohly i projíždějící vlaky. Část mostů nad řekou Ohří zatím město opravovat nebude. Podle místostarosty Karla Jakobce (ODS) je tato část v lepším stavu, navíc z případného prosakování žádné nebezpečí nehrozí.

K opravě se ale město rozhodlo přistoupit i kvůli tomu, že Antonínské mosty mají v budoucnu sloužit jako hlavní přístup ze Sokolova k jezeru Medard. Mosty se přímo napojují na cyklostezku ve směru na Citice a už nyní je využívají pěší a cyklisté, kteří k dokončovanému jezeru zavítají. Plně napuštěno má být jezero v roce 2018, kromě koupání bude nabízet i řadu dalších rekreačních aktivit.

(čtk)