ARCHITEKTURA BYDLENÍ DESIGN

Reality na dlani

Vsetín opraví část zimního stadionu i sídliště Luh

13.12.2016

Vsetín 13. prosince - Vsetínská radnice opraví příští rok část zimního stadionu Na Lapači. Bude také investovat do rekonstrukce panelového sídliště Luh, sdělila dnes ČTK mluvčí radnice Adéla Kousalová.

Druhá etapa stavebních úprav zimního stadionu počítá s rekonstrukcí deseti hráčských šaten včetně sociálního zázemí, šaten pro rozhodčí, ošetřovny, prádelny, výměnou podlahových krytin i vstupních dveří. Na projekt za deset milionů korun chce město získat státní dotaci, která by mohla pokrýt až 40 procent nákladů. Město již dostalo dva miliony korun od Zlínského kraje. "Harmonogram prací je stejně jako u první etapy naplánován tak, aby proběhly mimo sezónu. Předpokládáme tak zahájení v květnu 2017 a na dokončení bude mít zhotovitelská firma 90 dnů," uvedl starosta Jiří Čunek (KDU-ČSL).

Město chce také ve třetí etapě opravy sídliště Luh vybudovat chodníky a zpevněné dlážděné plochy, stání pro kontejnery na tříděný a komunální odpad, parkovací stání, rozšířit dětské hřiště i mobiliář. Úpravy by měly stát přes devět milionů korun, město chce požádat o státní dotaci, která může činit maximálně čtyři miliony korun.

Vsetín letos využil čtyř dotačních titulů, dostal téměř sedm milionů korun. "Již v tuto chvíli je jisté, že Vsetín obdrží v příštím roce minimálně dalších téměř devět milionů v rámci šesti dotačních titulů. Musím také zmínit, že aktuálně se pro rok 2017 připravuje dalších osm žádostí o dotaci, které přinesou další úspory," řekl Čunek.

Vsetín má již schválený rozpočet na příští rok s příjmy 482 milionů korun a výdaji 584 milionů korun. Schodek pokryje krátkodobý úvěr a přebytky hospodaření z dřívějších let. Na investice půjde 172 milionů korun, letos na ně bylo vyčleněno přes 88 milionů.

(čtk)