ARCHITEKTURA BYDLENÍ DESIGN

Reality na dlani

V Břeclavi schválili prodej pozemků v bývalém cukrovaru

13.12.2016

Břeclav 13. prosince (ČTK) - Břeclavští zastupitelé schválili prodej části areálu bývalého cukrovaru. Do prodeje jdou i dvě budovy, které v minulosti sloužily jako tržnice. Vedení radnice si od tohoto záměru slibuje oživení místa. Na tiskové konferenci to dnes řekl starosta Pavel Dominik (Pro Region).

Bývalý břeclavský cukrovar je rozsáhlou stavbou poblíž centra města. Ministerstvo kultury jej letos odmítlo zapsat na seznam kulturní památek s odůvodněním, že je objekt poškozený necitlivými přestavbami.

"Neuspokojivý stav tohoto území je dlouholetým problémem a současné vedení města hledá řešení, které bude smysluplné a zároveň reálné. Zvolili jsme variantu prodeje území k využití soukromému investorovi. Bude pak na nás, abychom posoudili, zda jde o návrhy životaschopné," uvedl Dominik.

Cílem města je vytvořit předpoklady pro soukromé subjekty k vybudování souboru staveb, který nabídne prostory pro bydlení, provozování podnikatelských aktivit a případně dalších funkcí, a vytvoření nového veřejného prostranství.

Při hodnocení nabídek se bude podle starosty přihlížet také k tomu, jak citlivě bude potenciální investor přistupovat k území a nakolik bude schopný své záměry realizovat například s využitím současných budov. Na místě podle územního plánu mohou vzniknout objekty k bydlení, maloobchodní zařízení, zařízení pro veřejné stravování sport nebo administrativu.

(čtk)