ARCHITEKTURA BYDLENÍ DESIGN

Reality na dlani

Zimní stadion v Čáslavi je zkolaudován

07.12.2016

Čáslav (Kutnohorsko) 7. prosince - Čáslav na Kutnohorsku dokončila výstavbu zimního stadionu vedle městských lázní ve Vodrantech. V úterý byl objekt zkolaudován, slavnostní otevření je plánováno 18. prosince. Ještě před oficiálním zahájením provozu si v neděli nový stadion vyzkoušejí hokejisté při prvním soutěžním utkání. Náklady na výstavbu i vybavení areálu včetně pořízení rolby představují kolem 100 milionů korun, řekl ČTK starosta Jaromír Strnad (ČSSD).

Nový stadion má rozšířit nabídku sportovního vyžití v Čáslavi, která zahrnuje lehkoatletický stadion, tenisové kurty, fotbalový stadion i krytý bazén městských lázní. Loni vzniklo v první etapě nekryté kluziště, které bylo v provozu tři měsíce. Po zastřešení, na němž se pracovalo v letošním roce, budou moci bruslaři i hokejový oddíl využívat ledovou plochu po delší období.

Nová sportoviště vznikají i v dalších středočeských městech. Zimní stadion za 100 milionů korun dokončili také v Říčanech u Prahy. Investorem je podnikatel a bývalý hokejový brankář Martin Altrichter, který sportovní areál vybudoval na městských pozemcích.

(čtk)