ARCHITEKTURA BYDLENÍ DESIGN

Reality na dlani

Zlín opravil lávku přes Dřevnici

07.12.2016

Zlín 7. prosince - Zlínská radnice opravila v Bartošově čtvrti lávku přes řeku Dřevnici, která protéká krajským městem. Město s opravami mostů a lávek pro pěší začalo před pěti lety. Za tu dobu proinvestovalo přes 35 milionů korun, řekl dnes ČTK mluvčí radnice Zdeněk Dvořák.

Nová lávka v Bartošově čtvrti nahradila původní, která tam stála desítky let. "Ta však dosloužila a musela být letos stržena," uvedl mluvčí. Lávka se stavěla od srpna do listopadu. "Vzhledem drží styl, jaký mají další nové lávky přes Dřevnici," uvedl vedoucí odboru koncepce a realizace dopravních staveb magistrátu Karel Říha. Nová lávka stála čtyři miliony korun.

Po dobu výstavby se prodloužila trasa linky 38 městské hromadné dopravy, která zajížděla až na příluckou točnu Za Kapličkou. "Tato trasa si u veřejnosti získala takovou oblibu, že zůstane ve stávající podobě, a to až do listopadu roku 2017," uvedl radní Josef Novák (STAN).

Radnice letos také investovala téměř tři miliony korun do mostu přes Chlumský potok v Loukách a dva miliony korun do mostu přes Kudlovský potok v ulici Na Požáře. V dřívějších letech opravila třeba most přes potok Januštice, lávku přes Dřevnici u nemocnice či u fotbalového stadionu, rekonstruovala i most přes Pasecký potok. "Lávek přes Dřevnici je ještě hodně, počítáme s tím, že i v následujících letech budou jejich opravy pokračovat," uvedl Dvořák.

(čtk)