ARCHITEKTURA BYDLENÍ DESIGN

Reality na dlani

Karlovy Vary se znovu odvolají ve sporu o cenu KV Areny

07.12.2016

Karlovy Vary 7. prosince - Město Karlovy Vary se chce znovu odvolat v soudním sporu o cenu KV Areny. Město žalovalo dodavatele o vydání bezdůvodného obohacení v hodnotě přes 600 milionů korun. Sporem se už podruhé zabýval okresní soud, který ale znovu rozhodl v neprospěch města, řekl dnes novinářům mluvčí magistrátu Jan Kopál.

"Město se hodlá odvolat proti rozsudku okresního soudu, který znovu rozhodoval na základě rozhodnutí Nejvyššího soudu. Poslední rozsudek byl stejný jako původní. My se domníváme, že měl soud rozhodnout jinak a měl zohlednit stanovisko Nejvyššího soudu," uvedl Kopál.

Spor se k okresnímu soudu vrátil v říjnu. Podle právního zástupce města ale soud v Karlových Varech neprovedl žádné další dokazování, a tudíž nebyl řádně zjištěn skutkový stav. Radní také schválili rozpočtové opatření, které by umožnilo městu složit znovu soudní poplatek ve výši 4,1 milionu korun.

Město se soudilo o KV Arenu hned ve dvou sporech. Protože smlouva o stavbě byla uzavřena v rozporu se zákonem, město nejprve chtělo, aby soud rozhodl, že sportovní aréna není města. V tom ale neuspělo. Nyní se tak domáhá rozdílu mezi cenou za stavbu KV Areny, která byla 1,2 miliardy korun, a její skutečnou hodnotou.

(čtk)