ARCHITEKTURA BYDLENÍ DESIGN

Reality na dlani

Kolín chce mít v průmyslové zóny Ovčáry supermarket

06.12.2016

Kolín 6. prosince - Kolín láká do své průmyslové zóny Ovčáry další investory. Podle místostarosty Kolína Michaela Kašpara (STAN) město v těchto dnech oslovilo vedení všech velkých obchodních řetězců s nabídkou pozemku. Radnice si myslí, že v průmyslové zóně chybí supermarket, který by přitom měl využití. Město také jedná o prodeji pozemku v zóně japonskému investorovi.

"V současnosti pracuje v průmyslové zóně zhruba 4250 lidí. Všichni sem denně dojíždí do práce. Myslím si, že by ocenili možnost si tady i nakoupit," řekl Kašpar. Dodal, že velkým potenciálem jsou vedle zaměstnanců i obyvatelé blízkého okolí Kolína, jako je například Zálabí. Podle něj by supermarket v průmyslové zóně ulevil i dopravě v Kolíně, protože lidé by nově nemuseli jezdit nakupovat přes celé město.

Se sháněním investora, který by v průmyslové zóně postavil supermarket, pomáhá Kolínu Hospodářská komora ČR. Od města má všechny potřebné podklady a dává je k dispozici developerům.

Kolín letos v průmyslové zóně prodal pozemky za více než 50 milionů korun, jde tak o důležité příjmy do městského rozpočtu. K závěru se blíží jednání s prozatím nekonkretizovanou japonskou firmou o odkupu zhruba šesti hektarů v zóně. Pro město by to znamenalo příjmy ve výši asi 25 milionů korun. "Ta firma už si zřídila českou pobočku, jedná o připojení s ČEZ, finalizujeme kupní smlouvu, ta by se mohla schvalovat na lednovém zastupitelstvu," uvedl Kašpar.

Podle místostarosty se jedná o firmu z automobilového průmyslu, která ale v Kolíně nebude vyrábět. Přesněji její činnost ale konkretizovat nechtěl. V první fázi nemá firma zaměstnat více než sto lidí, pokud se podepíše smlouva, stavět začne ještě v průběhu příštího roku.

Největší plochu v průmyslové zóně Ovčáry zabírá automobilka TPCA.

(čtk)