ARCHITEKTURA BYDLENÍ DESIGN

Reality na dlani

Vřídelní kolonádu je třeba nejdřív opravit, doporučila komise

06.12.2016

Karlovy Vary 6. prosince - Pracovní skupina karlovarského magistrátu doporučila opravit současnou Vřídelní kolonádu ve městě a připravovat architektonickou studii na stavbu nové kolonády a využití celého území. O postupu budou rozhodovat karlovarští zastupitelé, pracovní tým měl posoudit varianty, řekl ČTK primátor města Petr Kulhánek (KOA).

"Pracovní skupina předložila zastupitelům zpracovaný materiál, který zahrnuje všechna východiska a varianty dalšího postupu včetně finančního a časového vyhodnocení. Nad touto studií bude ještě jednání zastupitelských klubů, aby si mohly vyříkat všechny varianty a shodnout se na dalším postupu, který by mělo schválit prosincové zastupitelstvo," uvedl Kulhánek

Hlavním doporučením studie je podle něj opravit nynější kolonádu. "Aby současný objekt mohl dále sloužit," uvedl.

V současné době Karlovy Vary připravují přestěhování krenotechnologie, která odstraňuje z vřídelní vody oxid uhličitý. "Je na to vydáno stavební povolení, ale v soutěži se jeden z uchazečů odvolal, takže čekáme na vyřízení námitek," doplnil náměstek primátora Čestmír Bruštík (nez.).

Současná kolonáda ze 70 let 20. století je v havarijním stavu. Oprava stropu nad bývalým výtryskem Vřídla a podzemí pod kolonádou má vyjít zhruba na 30 až 35 milionů korun. Bude ale záležet na tom, v jakém stavu bude konstrukce, což bude jasné, až se odkryje.

(čtk)