ARCHITEKTURA BYDLENÍ DESIGN

Reality na dlani

Mint prodal kancelářskou budovu naproti Národnímu muzeu

06.12.2016

Praha 6. prosince - Společnost Mint Investments prodala kancelářskou budovu Panorama Business Center naproti Národnímu muzeu v Praze společnosti Redside. ČTK o tom dnes informovala poradenská firma CBRE, která zastupovala prodávajícího. Cenu transakce firmy nezveřejnily.

Budova Panorama Business Center byla ve Škrétově ulici v Praze na Vinohradech postavena v roce 2000. Má 6800 metrů čtverečních pronajímatelné plochy a 91 parkovacích míst v podzemních garážích. Má osm nadzemních a tři podzemní podlaží. Panorama je držitelem certifikátu systému hodnocení komplexní udržitelnosti budov BREEAM In Use Good.

Mint získal budovu Panorama v září 2015, kdy měla 42 procent volných kanceláří. Během jednoho roku se mu podařilo budovu plně obsadit. Kupující společnost Redside spravuje realitní investiční fond NOVA Real Estate.

Celkový objem realitních investic v ČR podle CBRE letos překročí hranici tří miliard eur (81 miliard Kč) a měl by tak překonat loňský rekord 2,68 miliardy eur (72,4 mld. Kč). Největším realitním obchodem letošního roku byl prodej administrativního centra The Park v Praze na Chodově. Starwood Capital ho prodal společnosti DEKA Immobiliean za 10,8 miliardy korun.

(čtk)