ARCHITEKTURA BYDLENÍ DESIGN

Reality na dlani

O téměř 50 startovacích bytů v H. Králové má zájem 815 lidí

06.12.2016

Hradec Králové 6. prosince - O 49 startovacích bytů, které na začátku listopadu nabídla k pronájmu královéhradecká radnice, má zájem 815 mladých lidí. O budoucích nájemcích rozhodne 16. prosince losování, informovala dnes ČTK mluvčí hradecké radnice Magdaléna Vlčková. Současně se budou losovat nájemci pro desítku dalších uvolněných startovacích bytů.

"Zájem mladých lidí o malometrážní byty je obrovský, přestože jsou podmínky poměrně přísné a byt musejí nejpozději do tří let opustit. Poptávka po startovacím bydlení v Hradci Králové dokazuje, že lidé tu bydlet chtějí, mají zájem tu založit rodinu a budovat svou pracovní kariéru," uvedla náměstkyně hradeckého primátora Romana Lišková.

Radnice byty nabídla na začátku listopadu, o 13 bytů 1+kk má zájem 118 žadatelů, od 36 bytů 2+kk se zajímá 697 mladých lidí. Byty se nacházejí v ulicích Ve Stromovce a Svatojánská. Zvýhodněné nájemné činí 45,30 korun za metr čtvereční měsíčně. Zájemce musí být mladší 32 let, nesmí vlastnit na území města nemovitost a nesmí být dlužníkem města ani některé z jeho společností. Lidé by se do nových bytů měli nastěhovat příští rok v lednu.

Královéhradecká radnice pro program startovacího bydlení postupně pořídila 172 bytů. V roce 2012 rozhodla, že část těchto bytů obsadí senioři. O losování uvolněných bytů je každoročně velký zájem, například loni v lednu se o 31 volných bytů ucházelo 480 zájemců.

(čtk)