ARCHITEKTURA BYDLENÍ DESIGN

Reality na dlani

Říčany investují 20 milionů korun do nových chodníků

05.12.2016

Říčany (u Prahy) 5. prosince - Říčany u Prahy investují téměř 20 milionů korun do budování a oprav chodníků. Novou podobu získají trasy pro pěší například v ulicích Říčanská, Smetanova, Lázeňská či Bezručova. Práce přijdou na řadu v příštím roce podle toho, jak je umožní počasí, sdělila dnes ČTK mluvčí radnice Kateřina Lauerová.

Na výstavbu chodníku v Říčanské ulici město získalo čtyři miliony korun od Státního fondu dopravní infrastruktury. Stavba by měla trvat rok a ocení ji hlavně obyvatelé ulice Bohuslava Martinů a dalších částí Radošovic či Pacova.

Kromě toho se počítá s opravami či výstavbou nových chodníků v ulicích Táborská, Haškova, U Vodojemu, Sadová, Sedláčkova, Riegrova, Legií, Lázeňská, Baarova, Alšova, Pod Lihovarem, Havlíčkova či Petra Fastra. Někde přijdou opravy chodníků na řadu o něco dřív než opravy silnic. "Rekonstrukce ulic jsou často totiž svázány s rekonstrukcí vodovodu, kanalizace a dalších sítí. Finančně jde o mnohem nákladnější akce," uvedl starosta Vladimír Kořen (Klidné město).

Práce navazují na první etapu z jara 2013, kdy byly opraveny chodníky v Černokostelecké ulici od křižovatky s Lesní ulicí ke křižovatce s Haškovou po pravé straně ve směru do Prahy. Při druhé etapě byl letos upraven chodník směrem do Prahy v úseku od místa, kde se na protější straně kříží Černokostelecká s ulicí Tyrše a Fügnera, až za most nad Říčanskou.

(čtk)