ARCHITEKTURA BYDLENÍ DESIGN

Reality na dlani

Česká Třebová chystá rozvoj sportovišť v lokalitě Na Skalce

05.12.2016

Česká Třebová (Orlickoústecko) 5. prosince - Česká Třebová chystá další rozvoj sportovišť v lokalitě Na Skalce. Pardubický kraj zde dokončuje výstavbu nové sportovní haly u Vyšší odborné školy a střední školy technické za téměř 57 milionů korun, původní tělocvičnu chce předat městu. Radnice plánuje rekonstrukci sousedního atletického stadionu a přilehlého parku Benátky, řekl ČTK starosta Jaroslav Zedník (Nestraníci).

"Máme připravený program na celou lokalitu. Už jsme podali žádost o dotaci na lehkoatletický stadion, stavět bychom chtěli příští rok, kdy tam položíme tartan," uvedl Zedník. V následující etapě město nechá opravit šatny a tribunu.

Nedávno také dokončilo výstavbu parkoviště pro 123 aut, příští rok plánuje vybudovat novou přístupovou cestu. Celkové náklady dosáhnou 14 milionů korun. "V roce 2018 na to naváže úprava parku Benátky, který navazuje na další část s floorbalovým hřištěm a bude tam i dopravní hřiště," řekl Zedník.

Dosavadní tělocvičnu u střední školy radnice převezme, bude zatím sloužit judistům. Do budoucna připraví i její rekonstrukci.

Celkové náklady na opravy dosáhnou téměř 70 milionů korun. Město počítá s tím, že velkou část nákladů pokryjí dotace.

(čtk)