ARCHITEKTURA BYDLENÍ DESIGN

Reality na dlani

Chomutov chce zbourat bývalý hotel

02.12.2016

Chomutov 2. prosince - Chomutovská radnice chce zbourat bývalý hotel u Kamencového jezera. O dotaci požádá ministerstvo pro místní rozvoj. ČTK to řekl mluvčí radnice Jan Rödling. Žádost už schválila rada města, konečné slovo budou mít zastupitelé.

Budova je od léta uzavřená, naposledy sloužila jako ubytovna. Do objektu ze 70. let minulého století se podle radnice dlouhodobě neinvestovalo a tomu odpovídá jeho stav. "Jeho konstrukce je zastaralá, budova obsahuje azbest a je celkově nevyhovující. Případná přestavba na hotel dnešního standardu by vyšla na desítky milionů korun," řekl ČTK Rödling.

Radnice se proto bude ucházet o dotaci z programu ministerstva pro místní rozvoj na demolice. Získat může 80 procent nákladů, maximálně pět milionů korun. "To by z velké části pokrylo náklady na demolici. Uvolněný prostor se využije jako klidová zóna u areálu Kamencového jezera," uvedl Rödling. Pokud by Chomutov s žádostí o dotaci uspěl, mohlo by se s demolicí začít v druhé polovině příštího roku.

V letošním roce dá stát na demolice 70 milionů korun. "Na příští rok jsem vyhlásila výzvu, od poloviny října už běží termín, na 130 milionů korun. Je tam opravdu velké množství peněz," řekla ČTK už dříve ministryně Karla Šlechtová (ANO). Celkově stát do programu pro léta 2016 až 2018 vložil 300 milionů korun.

V Ústeckém kraji letos uspěla se žádostmi o dotace řada měst. Dva panelové domy díky dotacím zbourají Obrnice na Mostecku, Most už začal s bouráním dvou paneláků na sídlišti Chanov. Sousední Litvínov zase plánuje demolici objektů bývalé ubytovny.

(čtk)