ARCHITEKTURA BYDLENÍ DESIGN

Reality na dlani

Izraelští Arabové nabídli, že pomohou s opravou synagogy

01.12.2016

Tel Aviv 1. prosince - Dva izraelští Arabové se nabídli, že zdarma poskytnou dřevo na opravu synagogy, která byla v izraelském městě Haifa poškozena při nedávných rozsáhlých požárech. Informoval o tom izraelský zpravodajský server Ynet. Dojatý rabín oba muže pozval na schůzku a chce jim osobně poděkovat.

Valíd abú Ahmad a Ziád Júnis se rozhodli poskytnout dřevo a zaplatit i dělníky, kteří synagogu opraví. "Měl jsem slzy v očích, když jsem se dozvěděl, co se děje," uvedl rabín Dov Hijon. "Velmi mě dojalo, když jsem se dozvěděl, že muslimové chtějí poskytnout dar židovské synagoze. Pozval jsem je na večerní modlitby, abych jim osobně poděkoval," dodal.

"Židé a Arabové žijí v Haifě společně, není tady žádná diskriminace," prohlásil jeden z dárců abú Ahmad. "Musíme pokračovat v tomto soužití a podporovat mír," dodal.

Stovky požárů se minulý týden podařilo uhasit až po šesti dnech. Izraelcům pomáhali i jejich palestinští kolegové. Speciální hasičská letadla vyslala na pomoc řada států, mimo jiné Rusko, Francie, Kanada, Španělsko a Ázerbájdžán.

(čtk)