ARCHITEKTURA BYDLENÍ DESIGN

Reality na dlani

Kutná Hora zatím neplánuje velkou opravu kulturního domu

01.12.2016

Kutná Hora 1. prosince - Kutná Hora zatím neplánuje rozsáhlejší opravu kulturního domu Lorec, v němž jsou pravidelně pořádány kulturní a společenské akce. V budově, kterou nedávno odkoupila od soukromého vlastníka, udělala jen nutné revize a za 900.000 korun vyměnila kotel. Zapotřebí bude ještě opravit část střechy. Na větší investice zatím nejsou prostředky, řekl dnes novinářům místostarosta Josef Viktora (ANO).

Podle něj by sice bylo krásné do budovy investovat několik desítek milionů korun a přestavět ji na reprezentativní kulturní centrum, rozpočet na to ale nestačí. Viktora poukázal na to, že město nyní stojí nemalé prostředky výstavba sportovní haly a chystají se další nákladné akce jako rekonstrukce Vlašského dvora a Sankturinovského domu. "Musíme být při zemi," podotkl.

Budova patřila společnosti Sparta Kutná Hora, jejímž majoritním akcionářem je firma Silnice Čáslav a čtvrtinový podíl drželo město. Většinový vlastník se rozhodl nemovitost prodat, původně ji měla získat jedna pražská firma. Část veřejnosti i politiků začala mít obavy, že se nepodaří zachovat současné využití budovy. Proto se budovu rozhodlo koupit za 12 milionů korun město.

Radnice bude muset také vyřešit, zda bude Lorec provozovat město, nebo bude nadále pronajímán soukromému provozovateli. "Teď to budeme projednávat, zda to bude provozovat město, zda tam dáme nějakého manažera, anebo další pronájem. Zatím se to rýsuje spíš - aspoň z mého pohledu - na pronájem," uzavřel místostarosta.

(čtk)