ARCHITEKTURA BYDLENÍ DESIGN

Reality na dlani

Turnov přestaví bývalý sirotčinec, přestěhuje tam úředníky

01.12.2016

Turnov (Semilsko) 1. prosince - Turnov v následujících dvou letech přestaví bývalý sirotčinec ve Skálově ulici pro potřeby radnice. Umožní to sestěhovat úředníky do dvou budov, nyní jsou ve čtyřech. Novinářům to dnes řekl starosta města Tomáš Hocke (Nezávislý blok).

Rekonstrukce bude odhadem stát 56 milionů korun. Město neví, kde by na stavbu mohlo získat dotaci, vezme si proto úvěr ve výši 60 milionů korun. "Stavět snad začneme v červenci nebo srpnu příštího roku," uvedl starosta.

Kromě radnice sídlí úředníci v patnáctitisícovém městě nyní ve třech různých budovách ve Skálově ulici. Jednou z nich je právě i bývalý sirotčinec, zatím ho využívá městská policie a odbor dopravy. V pronájmu tam je také několik soukromých subjektů, například jazyková škola nebo pekárna.

Rekonstrukce historické budovy musí být hotová do konce roku 2018, protože město už jeden objekt ve Skálově ulici využívaný úředníky prodalo. Tento dům získalo pro další rozvoj muzeum, nachází se totiž v jeho sousedství. Úředníci v něm mohou zůstat ještě více než dva roky - městské odbory školství, dopravy a živnostenský úřad se musí vystěhovat do ledna 2019. Radnice si od sestěhování úředníků slibuje snížení nákladů na provoz i lepší řízení úřadu.

(čtk)