ARCHITEKTURA BYDLENÍ DESIGN

Reality na dlani

Klášterec připravuje rekonstrukci Sadové ulice

30.11.2016

Klášterec n.O. (Chomutovsko) 30. listopadu - Vedení Klášterce diskutovalo s obyvateli Sadové ulice o podobě plánované rekonstrukce. Zhruba padesát obyvatel ulice se shodlo na variantě za šest milionů korun, která počítá mimo jiné s rekonstrukcí chodníků, silnice a veřejného osvětlení. Diskutující také odsouhlasili zahájení stavby v roce 2018, informovala v tiskové zprávě Adéla Chlupová z kláštereckého městského úřadu.

"Představeny byly dvě varianty, v obou případech se počítá s jednosměrným provozem ve směru od lékárny z důvodu nedostatečné šíře ulice pro obousměrný provoz včetně parkování. První projekt vznikl již před několika lety, rekonstrukce ulice za cca devět milionů Kč by však z důvodu navržených zálivů znamenala snížení dosavadních parkovacích míst. Starosta nabídl druhou variantu za cca šest milionů Kč, která slibuje nové chodníky, novou silnici, osvětlení a kontejnerové stání," uvedla Chlupová. Na druhé variantě se podle ní obyvatelé jednohlasně shodli.

Diskutující se dohodli, že v ulici budou zachovány chodníky po obou stranách ulice a parkovat se bude po pravé straně ve směru jízdy. Nutné bylo vyřešit také harmonogram stavby. " V roce 2017 plánuje společnost RWE renovovat v ulici Sadová plynové přípojky. Město navrhlo na tuto rekonstrukci navázat, ale varovalo, že se mohou prodloužit termíny oprav od společnosti RWE, na které město nebude mít vliv," doplnila Chlupová. V minulosti se v Klášterci objevil problém v ulici Pod Skalkou, kde se kvůli pracím na vodovodní přípojce rekonstrukce zpozdila.

Rekonstrukci Sadové ulice tak na přání jejích obyvatel město připraví na rok 2018. V příštím roce Klášterec čekají investice kolem 25 milionů korun, mimo jiné revitalizace části sídliště nebo vybudování in-line dráhy.

(čtk)