ARCHITEKTURA BYDLENÍ DESIGN

Reality na dlani

Krnovská radnice opravuje 140 let starou tělocvičnu

29.11.2016

Krnov (Bruntálsko) 29. listopadu - Krnovská radnice opravuje budovu tělocvičny v Základní škole Smetanův okruh. Náklady na rekonstrukci 140 let starého objektu jsou okolo 7,3 milionu korun. Opraven bude i školní dvůr. Vše budou žáci využívat od února, respektive od října příštího roku. ČTK to řekla mluvčí města Cita Círová.

Budova tělocvičny byla ve špatném technickém stavu. Je to způsobeno i tím, že stavba stojí v místech bývalého hradebního příkopu. "Nestabilní podloží v kombinaci s chátráním zdiva způsobilo množství trhlin ve zdech. Třeba prasklinou v západní štítové zdi se dal protáhnout ven kancelářský papír," uvedla mluvčí. Stavbaři proto museli budovu nejprve staticky zajistit.

Rekonstrukce je rozdělena do dvou částí. "První etapa, která skončí v únoru, zahrnuje práce vně i uvnitř tělocvičny," řekl Vlastimil Štverák z městského odboru veřejných zakázek. Už byla podle něj dokončena výměna oken, pokračuje oprava a nátěr fasády i oprava střechy, která dostává novou krytinu. Uvnitř budovy byly vyměněny rozvody elektroinstalace. Ve dvoře pak město buduje také prosklenou venkovní učebnu s kolárnou.

Druhá etapa zahrnuje další úpravu školního dvora, který bude mít nové zpevněné povrchy, dlažbu a herní prvky. Žákům bude k dispozici od října příštího roku.

Tělocvična byla postavena v letech 1875 až 1877 v místě zbořených městských hradeb spolu s budovami současného gymnázia a základní školy.

(čtk)