ARCHITEKTURA BYDLENÍ DESIGN

Reality na dlani

Příbram chystá opravu zázemí zimního stadionu

29.11.2016

Příbram 29. listopadu - Příbram chystá opravu zázemí zimního stadionu. Novou podobu získají kabiny pro hokejisty a toalety. Náklady budou kolem pěti milionů korun, na další milion vyjde pořízení nové rolby, řekla dnes novinářům místostarostka Alena Ženíšková (ANO).

"V půlce ledna by měly být hotové toalety a koncem dubna by měly začít rekonstrukce kabin," upřesnila místostarostka.

Díky plánované rekonstrukci kabin podle ní Příbram začala být zajímavá pro český hokejový svaz a jeho šéftrenéra Slavomíra Lenera. "Začal se o nás zajímat pan Lener, který chce, aby tady do budoucna hrála reprezentace," uvedla Ženíšková.

Na stadionu se pracovalo už dříve, v minulosti se opravovaly ledové plochy a v letošním roce byl obnoven také hotel. Podle místostarosty Václava Švendy (TOP 09) se díky dosavadním opravám zlepšila ekonomika provozu. Stadion by do budoucna mohl být vyhledávanější i díky plánované přestavbě nedalekého akvaparku, míní Švenda.

Příbramský zimní stadion se nachází v centru města, jeho součástí jsou dvě kryté ledové plochy se zázemím - velká hala s hledištěm pro 3700 sedících diváků a malá pro 1200 stojících diváků. Součástí komplexu je restaurace se salonkem, prodejna sportovních potřeb, tenisový kurt a zrcadlový sál.

(čtk)