ARCHITEKTURA BYDLENÍ DESIGN

Reality na dlani

Karlovarskou třídu T. G. Masaryka čeká záruční oprava

29.11.2016

Karlovy Vary 29. listopadu - Město Karlovy Vary se dohodlo na prodloužení záruky na rekonstrukci třídy T. G. Masaryka. Do konce roku se zde uskuteční ještě záruční opravy pěší zóny. Dlažba se totiž na některých místech propadá a má i jiné vady, řekl ČTK náměstek primátora Čestmír Bruštík (nez.).

Záruka na rekonstrukci pěší zóny, která se dělala v letech 2003 a 2004 a stála přes 100 milionů korun, skončí 6. prosince. "Podařilo se dohodnout novou smlouvu s dodavatelem, podle níž bude mít město další dva roky záruky na práce, které se nyní provádějí. Bude tam i bankovní záruka 300.000 korun," uvedl Bruštík.

Bankovní záruka na záruční opravy byla podle původní smlouvy pět milionů korun. Dodavatelská firma nyní na pěší zóně provádí na několika místech nové spárování dlažby. Práce by měly, pokud bude počasí přát, skončit do konce roku. Teprve pak město pětimilionovou bankovní záruku uvolní, ta třísettisícová ještě zůstane. Kromě menších oprav spárování se musí vyměnit podklad dlažby hlavně v okolí vodní fontány u sochy T. G. Masaryka.

(čtk)