ARCHITEKTURA BYDLENÍ DESIGN

Reality na dlani

Chrudim prodá za 5,3 milionu pozemky v zóně Západ

29.11.2016

Chrudim 29. listopadu - Chrudim prodá 8500 metrů čtverečných v průmyslové zóně Západ společnosti Sofiko. Kupní cena je 5,27 milionu korun bez DPH. Firma sídlí v Chrudimi, ale výrobní závod měla dosud v Křižánkách na Žďársku, řekl dnes novinářům starosta Petr Řezníček (SNK ED).

"Společnost je zaměřená na výrobu gastropotřeb z nerezu. Předpokládá počet zaměstnanců kolem 30," uvedl Řezníček. Sofiko vyrábí plechy na pečení a různé typy forem pro pekárny a linky, na českém trhu je podle vlastního vyjádření největší výrobní firmou kuchyňského nerezového náčiní. Transakci bude muset schválit zastupitelstvo města.

Vedení Chrudimi jedná ještě s dalším zájemcem o pozemcích v průmyslové zóně. Tento zájemce chce odkoupit zhruba 4,2 hektaru. Dalších 2,2 hektaru by měl letos získat výrobce automobilových tlumičů Kayaba, který již v zóně působí a má na pozemky opční smlouvu.

"V zóně by pak zůstalo minimum volných pozemků ve vlastnictví města. Ponecháme si ještě pozemek, na kterém bychom rádi zbudovali druhý větší sběrný dvůr," dodal starosta.

V průmyslové zóně Západ o rozloze 33 hektarů, jejíž zřízení Chrudim stálo kolem 100 milionů korun, pracuje například chrudimská společnost Dřevovýroba Ficek nebo výrobce tubusů pro větrné elektrárny Siag. Pozemky zde vlastní i rakouský výrobce řetězů Pewag. Podle Řezníčka by se po nových prodejích vynaložené náklady měly městu zhruba vrátit.

(čtk)