ARCHITEKTURA BYDLENÍ DESIGN

Reality na dlani

V Bohumíně se buduje nový adrenalinový areál

29.11.2016

Bohumín (Karvinsko) 29. listopadu - V Bohumíně na Karvinsku budují nový adrenalinový areál, v němž by od příštího května měli najít zázemí příznivci skateboardingu, ale také in-line bruslaři či majitelé bmx kol a koloběžek. Technici už v místě po bývalé nafukovací hale v Revoluční ulici montují překážky, řekla ČTK mluvčí radnice Lucie Kolková. Vybudování areálu přišlo na téměř tři miliony korun.

"Přání vybudovat v Bohumíně skatepark se zrodilo v hlavách aktivních členů občanského sdružení Mládež. Myšlenku jsme podpořili a uzavřeli se sdružením dohodu, že si konkrétní překážky se speciálním povrchem sami vyberou a budou skatepark provozovat," uvedl místostarosta Igor Bruzl (ČSSD). Město naopak zajistilo výkup a přípravu areálu i jeho vybavení, za které zaplatilo 1,8 milionu korun. Větší část mu pokryla dotace z ministerstva školství.

Nové sportovní zázemí se nachází v kdysi slavném sportovním areálu Faja, který byl od padesátých let využíván hlavně k fotbalu. Naposledy se tam ale fotbal hrál v roce 2012, pak území chátralo. Fotbalový klub Bohumín už neměl o využití areálu zájem a město se nakonec rozhodlo pro jeho postupnou proměnu.

"Odstranily se budovy a energovod, bývalé tribuny se zasypaly a lokalita se zatravnila a dostala novou izolační zeleň. Na části bývalého fotbalového hřiště město vybudovalo bikrosovou dráhu," doplnila Kolková.

V blízkosti dráhy ale zůstávala plocha o rozloze téměř 1000 metrů čtverečních, kde dříve stála nafukovací hala. Město ji proto odkoupilo od železáren, vyasfaltovalo a začalo v místě budovat adrenalinový areál.

Proměna celé lokality vyšla radnici na 5,5 milionu korun, téměř polovinu z této částky však městu pomohly uhradit dotace. Skatepark se veřejnosti otevře na jaře.

(čtk)