ARCHITEKTURA BYDLENÍ DESIGN

Reality na dlani

Kolín koupí bývalou ubytovnu, vzniknou zde byty

27.11.2016

Kolín 27. listopadu - Kolín koupí budovu bývalé ubytovny v Legerově ulici. Dosud ji má v nájmu, ale nevyužívá ji. Kupní cena se bude pohybovat kolem pěti milionů korun. V budově vzniknou byty pro sociálně znevýhodněné lidi. ČTK to řekl místostarosta Kolína Tomáš Růžička.

"Schválili jsme smlouvu o budoucí smlouvě kupní," řekl Růžička. Uvedl, že v prosinci chce město zažádat o dotaci na nákup a částečnou rekonstrukci této nemovitosti.

Do budoucna se počítá s tím, že v domě budou byty pro sociálně znevýhodněné lidi. Dům chce město zrekonstruovat v kontextu přípravy sociálního bydlení tak, jak zamýšlí vláda, a to podle připravovaného zákona, který je nyní v připomínkovacím řízení, řekl Růžička.

V domě by mělo být osm bytů, které by sloužily například pro matky s dětmi v tíživé situaci. Město dříve uvažovalo o nákupu i dalších ubytoven na svém území. Pravděpodobně by je ale muselo zaplatit ze svého rozpočtu, protože dvě dotace na stejné akce by se nepodařilo získat.

Kolín je město téměř s 31.000 obyvateli. Letos hospodaří s příjmy a výdaji přes 900 milionů korun. Hospodaření města dlouhodobě zatěžuje velký dluh kolem 600 milionů korun, který vznikl při budování průmyslové zóny a bytů pro automobilku TPCA.

(čtk)