ARCHITEKTURA BYDLENÍ DESIGN

Reality na dlani

Znojmo chce nové znalecké posudky pro prodej lokalit

23.11.2016

Znojmo 23. listopadu - Znojemská radnice chce nechat vypracovat nové znalecké posudky, které by měly znovu určit cenu, za niž bude možné prodat pozemky v lokalitách Malá Louka a pod Městským lesíkem pro výstavbu bytových a rodinných domů, sdělila ČTK mluvčí města Taťána Pavelková. Letos v létě totiž skončila série neúspěšných pokusů prodat pozemky developerům. Malou Louku město nabízelo dvakrát, druhou lokalitu třikrát.

"Znalecké posudky mají zohlednit dosud neúspěšnou snahu o prodej a s tím spojenou původní cenu. Tuto variantu musí schválit zastupitelstvo na prosincovém či únorovém zasedání. Poté se bude volit další postup," uvedla Pavelková.

Znojmo se potýká se suburbanizací, tedy odlivem lidí do okolních vesnic, kde lze stavět rodinné domy. Obě lokality proto Znojmo chápe jako rozvojové a chce v nich lidem nabídnout moderní bydlení.

Město však trvá na tom, že na obou místech se bude developer držet studií starých několik let. Tedy, že postaví daný počet domů v daném uspořádání. Což vnímají někteří členové opozice jako hlavní problém, který netkví tak výrazně v ceně. Zásadní je podle nich situace na realitním trhu, kde není zájem o bytové domy, nýbrž o domy rodinné.

"Studie pro Městský lesík se dělala před více než deseti lety. Myslíme si, že by stálo za to ji předělat, změnit územní plán a nechat zde postavit vilovou čtvrť," řekl ČTK zastupitel Jiří Kacetl (Pro Znojmo). V případě Malé Louky označil plány jako velmi podobné těm pro sídliště z 90. let minulého století.

Malá Louka u ulic Brněnská a Vídeňská byla k mání za 102,5 milionu korun. Jde o území velké 53.100 metrů čtverečních, na němž má vyrůst 14 domů s 266 byty. Oblast pod Městským lesíkem je menší, zhruba čtyřhektarová a město ji nabízelo za 37 milionů korun. V domech zde mělo být 110 bytů a vedle nich mělo stát 27 rodinných domů. Lokalita se nachází u ulic Únanovská, Přímětická a Trentská.

(čtk)