ARCHITEKTURA BYDLENÍ DESIGN

Reality na dlani

Karlovy Vary chtějí s pomocí dotace opravit atletický stadion

23.11.2016

Karlovy Vary 23. listopadu - Karlovy Vary chtějí získat dotaci na rekonstrukci atletického stadionu. Bývalý stadion AC Start získalo letos město do vlastnictví. Areál je ale v zanedbaném stavu a na jeho rekonstrukci chce město využít dotace z ministerstva školství, řekl ČTK primátor Karlových Varů Petr Kulhánek (KOA).

"Jde o jeden z projektů, na který bychom rádi v příštím roce využili program ministerstva školství na revitalizaci veřejných sportovišť. Je tam maximální výše projektu 20 milionů korun, přičemž na něj můžeme získat 60 až 70 procent dotace," řekl Kulhánek.

Ministerstvo by mělo rozhodnout o přidělení dotace na začátku příštího roku. Vlastní práce by tak mohly začít na jaře. Město se zaměří hlavně na obnovu travnaté plochy, tribuny nebo zázemí. Dosud v areálu provádělo jen základní údržbové práce a odstraňovalo havarijní stav, například v kotelně.

Stadion, který před časem skončil v insolvenčním řízení, vlastnila původně soukromá společnost. Město jej koupilo letos za 11 milionů korun. Stane se součástí sportovního areálu kolem KV Areny. Přístupný má být jak veřejnosti, tak sportovním klubům.

(čtk)