ARCHITEKTURA BYDLENÍ DESIGN

Reality na dlani

Tábor si nechá vypracovat studii na Žižkova kasárna

22.11.2016

Tábor 22. listopadu - Tábor si nechá vypracovat studii pro využití areálu bývalých Žižkových kasáren. Komplex o rozloze desítek hektarů patří městu. Momentálně je v něm jeden bytový dům a dva objekty ministerstva vnitra a armády. Starosta Tábora Jiří Fišer (Tábor 2020) uvedl, že zastupitelstvo není jednotné v tom, jak dále s lukrativním pozemkem nakládat. Studie by měla najít několik nejlepších řešení, ke kterým by se následně vyjádřili i obyvatelé města. Pak by o osudu bývalých kasáren závazně rozhodli zastupitelé.

"Můj názor je, že nemá smysl spěchat. Můžeme najít řešení, které bude mít dlouhodobější horizont. Nesmíme být nervózní z toho, že hned nemáme peníze ani investora. Hlavně bych byl proti tomu, aby se město takto zajímavého pozemku zbavovalo," řekl ČTK Fišer po dnešním zasedání městské rady.

V minulosti existovalo několik projektů, jak komplex bývalých kasáren využít. Poslední nájemce, jenž tam hodlal vybudovat několik bytových objektů, nakonec zdemoloval armádní budovy a zbavil prostor ekologické zátěže.

Vedení radnice podle Fišera vidí jako ideální variantu, že by v místě, které se nachází relativně blízko centra, vzniklo nové městečko. "Ale pak jde o to, jestli tam dát nějaké služby, jestli tam budovat nějaká sportoviště a případně pro jakou věkovou kategorii," uvedl starosta.

Tábor patřil k městům s největší vojenskou tradicí v Československu. Postupně však armáda z města odcházela a působí tam jen 42. mechanizovaný prapor. Žižkova kasárna město převzalo v roce 2003.

(čtk)