ARCHITEKTURA BYDLENÍ DESIGN

Reality na dlani

Ostravská zoo začala s demolicí starých výběhů pro tygry

22.11.2016

Ostrava 22. listopadu - V ostravské zoologické zahradě dnes začala demolice dvou zastaralých výběhů, které v minulosti sloužily mimo jiné jako zázemí pro tygry ussurijské. Odstranění objektů by mělo umožnit další rozvoj zoo, řekla dnes ČTK mluvčí zahrady Šárka Nováková.

Uvolněná plocha bude částečně využita pro připravovanou expozici tučňáků a tuleňů. Podle mluvčí jde však o složitý projekt a stavba je zatím ve fázi projektové přípravy. Dílem by pak uvolněný prostor mohl do budoucna sloužit i pro zamýšlený výběh levhartů cejlonských, s jeho projektováním se ale zatím nezačalo.

"Chovatelské zařízení pro tygry ussurijské prodělalo v minulosti složitější vývoj. Dříve byli v tomto prostoru chováni nejen tygři, ale navíc i levharti a hyeny," připomněla Nováková. Postupně se ale ve výběhu odstraňovaly příčky a nakonec ho obývala už jen devatenáctiletá tygří samice, kterou zoo nechala v říjnu přepravit do pražské zahrady. Výběh byl podle mluvčí natolik zastaralý, že už nebylo možné pro něj najít další využití. Demolice by mohla být hotova v příštím týdnu.

Kromě tohoto výběhu zoo nechala před časem odstranit například i zchátralý dřevěný objekt ve výběhu lam, který v minulosti sloužil jako zázemí pro řadu kopytníků, zbourána byla i voliéra u rybníků, kterou obývali orlosupi bradatí. Ti ale získali nové zázemí v lesní voliéře. Ze zahrady zmizely také základy po již zbouraných železných skeletech výběhů irbisů.

(čtk)