ARCHITEKTURA BYDLENÍ DESIGN

Reality na dlani

Developer plánuje na Tabulovém vrchu postavit byty

21.11.2016

Olomouc 21. listopadu - Obytný dům s více než sedmi desítkami bytových jednotek plánuje postavit v areálu bývalého telekomunikačního podniku SPT Telecom na Tabulovém vrchu v Olomouci developerská společnost IMOS development z Brna. Firma už požádala o stavební povolení. ČTK dnes informaci získala na úřední desce magistrátu.

Plánovaný bytový dům ve Stupkově ulici na pomezí panelového sídliště a starší obytné zástavby má mít pět podlaží. Projektován je pro celkem 73 bytů různých velikostí, z nichž každý má terasu nebo balkon. Součástí obytného domu bude prodejna v prvním nadzemním podlaží. "Ve vnitrobloku vznikne prostor pro zelený dvůr," stojí v oznámení o zahájení stavebního řízení.

Firma IMOS development na svých internetových stránkách uvedla, že pokud získá všechna potřebná povolení, tak stavbu bytového domu ve Stupkově ulici plánuje zahájit příští rok. Dům chce v areálu někdejšího podniku SPT Telecom, jehož dominantou je vysoká administrativní budova, postavit v místě, kde jsou nyní garáže a kotelna.

Bytová výstavba v Olomouckém kraji letos výrazně zaostává za loňským rokem. Od ledna do září byla v regionu zahájena stavba 883 bytů, kterých bylo o proti loňsku o 20 procent méně. Ve srovnání s ostatními kraji je to druhý nejvyšší pokles. Loni bytová výstavba v kraji naopak meziročně vzrostla o 40 procent.

Nabídka nových bytů se v posledních letech výrazně zvýšila hlavně v Olomouci, kde developerské společnosti staví několik projektů. Podle realitních makléřů přibývá lidí, kteří investují do bytů a pak je pronajímají například studentům. Loni v Olomouci finišovala stavba atypického bytového domu na sídlišti Nové Sady a nové byty nabídne i dům v Litovelské ulici. Šest desítek nových bytů by mělo být ve dvou domech, které jsou součástí projektu Holandská čtvrť. Kolaudovány mají být letos.

Nový impuls dá bytové výstavbě v Olomouckém kraji plán společnosti Sochorova stavební, která na místě bývalých kasáren v centru Olomouce plánuje postavit více než 300 bytů. Developerská společnosti JTH Holding chce zase v areálu bývalého vojenského opravárenského podniku Na Šibeníku v Olomouci postavit domy se 190 byty. Součástí projektu je menší nákupní centrum a administrativní budovy. Nové bytové domy mají v budoucnu vzniknout i na zelené pláni na Tabulovém vrchu poblíž heliportu záchranné služby.

(čtk)