ARCHITEKTURA BYDLENÍ DESIGN

Reality na dlani

Cheb chce přes zimu zbourat většinu bývalých kasáren

21.11.2016

Cheb 21. listopadu - Cheb chce přes zimu zbourat další část bývalých kasáren na Zlatém vrchu. Po druhé etapě demolice by v areálu měl zůstat jen objekt farní charity pro bezdomovce Betlém. I ten ale nakonec z místa, se kterým město počítá pro bytovou výstavbu, zmizí. ČTK to dnes řekl starosta Chebu Petr Navrátil (ČSSD).

"V první etapě se zbourala jen největší budova. Na ní jsme si jednak ověřili ceny a také se vyřešil největší problém, protože tato budova se nejvíce nelegálně obývala bezdomovci. A protože jsme na první etapu počítali s pěti miliony korun a nakonec se to vysoutěžilo za zhruba jeden milion, tak nám zbyly peníze na pokračování," uvedl Navrátil.

Zatímco první etapa zahrnoval jen jednu, byť největší budovu v areálu bývalých kasáren, druhá zahrnuje 11 stavebních objektů. Jde ale o výrazně menší stavby nebo jen přístřešky. Podobně jako u první části demolice, i u druhé se podařilo díky soutěži výrazně snížit cenu. Projekt totiž počítal asi se sedmi miliony a nejnižší nabídka byla na necelý milion bez DPH.

Město získalo před více než deseti lety kasárna bezplatně od armády s podmínkou desetiletého nekomerčního využití. Teprve po jejím vypršení se areál může stát rozvojovým územím, kam chce město lákat investory. Protože ale jde o exkluzivní území, jižní svah s výhledem na historický střed města, chce novou výstavbu poprvé omezit regulačním plánem. Ten má určit základní parametry pro podobu a rozmístění bytových a rodinných domů. Podle Navrátila by tak mohla vzniknout chebská varianta pražské čtvrti Ořechovka.

(čtk)