ARCHITEKTURA BYDLENÍ DESIGN

Reality na dlani

Unhošť připravuje přístavbu školy

17.11.2016

Unhošť (Kladensko) 17. listopadu - Unhošť na Kladensku připravuje přístavbu jedné ze tří školních budov, musí u ní vyřešit i dopravu kvůli bezpečnosti dětí a plynulosti provozu. Kapacita školy má stoupnout až o několik set žáků. V posledních letech stále více rodičů vozí své děti přímo ke škole, což působí dopravní komplikace. Stavebnímu projektu na přístavbu tak předejde plán pro úpravu dopravy. ČTK to řekl místostarosta Unhoště Karel Kopp.

Město nechalo zpracovat na přístavbu studii, kterou letos na jaře představilo veřejnosti. Nyní radnice připravuje návrh úprav, které by dopravní situaci u školy měly vyřešit. Může jít například o zjednosměrnění ulic, doplnění značení a podobně. Po schválení postupu bude následovat zpracování projektu na přístavbu. "Zastupitelé také řeší, zda se do ní přesune první, nebo druhý stupeň," uvedl místostarosta.

Přístavba bude stát řádově desítky milionů korun, přesnější cenu určí projekt. Město ročně hospodaří se zhruba 60 miliony korun, na přístavbu chce získat dotaci. Požádat o ni může, až bude projekt připravený.

Unhošťskou základní školu nyní navštěvuje přes 600 žáků, jejich počet může v příštích letech kvůli plánované výstavbě ve městě výrazně vzrůst, a to i o více než tisícovku. Během uplynulých sedmi let vzrostl počet obyvatel Unhoště z 3500 na 4500.

(čtk)