ARCHITEKTURA BYDLENÍ DESIGN

Reality na dlani

Bohumín příští rok investuje do oprav chodníků 12 milionů

16.11.2016

Bohumín (Karvinsko) 16. listopadu - Bohumín na Karvinsku investuje v příštím roce do oprav chodníků a silnic 12 milionů korun. Nový povrch dostanou komunikace ve všech sedmi městských částech. Město nechá rekonstruovat 14 chodníků a 21 cest, řekla dnes ČTK mluvčí radnice Lucie Kolková.

"Lokality k opravám vybíráme po prohlídkách v terénu, na které vyjíždíme i několikrát do roka. Klíč výběru je jednoduchý. Přednost dostávají více poškozené úseky či frekventovaná a strategická místa. Zároveň se řídíme pravidlem, že v každé městské části se něco opraví," uvedl starosta Petr Vícha (ČSSD). Podle něj je možné, že peněz na opravy město nakonec podobně jako v předchozích letech uvolní víc. Rozhodne o tom hospodářský výsledek.

Největší úpravy čekají chodníky na sídlišti v Bezručově ulici, které budou stát dva miliony korun. Například ve Slezské ulici ve Starém Bohumíně pak vznikne i osvětlený přechod pro chodce. Renovovat se bude například i část Masarykovy ulice v centru města.

"Pokud je třeba, objem financí na renovace se navyšuje. Třeba vloni startovaly opravy chodníků a cest na deseti milionech, nakonec se ale opravily komunikace za 17 milionů. A letos se počítalo s opravami za deset milionů a ve finále skončily na 13 milionech," uvedla Kolková. I pro příští rok už má město v zásobě připraveny další případné opravy za zhruba dva miliony korun.

(čtk)